تجلیل دانشجویان از برخورد قاطع «قاضی مسعودی‌مقام» با مفسدان اقتصادی/ لزوم تقدیر از قضات شریف – خبرگزاری قلعه تل
امروز: جمعه, ۲۲ آذر ۱۳۹۸ /۱:۴۸ بعد از ظهر | برابر با: الجمعة 16 ربيع ثاني 1441 | 2019-12-13
کد خبر: 244 |
تاریخ انتشار : ۲۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۸ | ارسال توسط : |
7 بازدید
۰
ارسال به دوستان
پ

اقدامات قاضی اسدالله مسعودی‌مقام در بحث پی‌گیری پرونده‌های مفاسد اقتصادی و برخورد با مفسدان موجب شد برخی تشکل‌ها و فعالان دانشجویی از وی تجلیل کرده و از مسؤولان قضائی بخواهند از قضاتی مانند وی حمایت مضاعفی صورت گیرد.

اخیرا اسدالله مسعودی‌مقام قاضی پرونده‌های کلان فساد اقتصادی در گفت‌وگویی که با فارس داشت مطالبی را درباره برخی فشارها و تهدیدها مطرح کرد و مسائلی را درباره اخراج شدنش از دانشگاه گفت که فیلم بخشی از اظهارات وی در ادامه آمده است:

این مسئله و اقدامات قاضی مسعودی‌مقام در بحث پیگیری پرونده‌های مفاسد اقتصادی و برخورد با مفسدان موجب شد تا برخی از تشکل ها و فعالان دانشجویی از وی تجلیل کرده و از مسئولان قوه قضائیه بخواهند تا از قضات سالم و قاطعی مانند قاضی سعیدی حمایت مضاعفی صورت گیرد.

* لزوم تقدیر قوه قضائیه از «قاضی مسعودی‌مقام»/ حمایت قاطع دانشجویان از قضات شریف

دانشور خدابنده‌لو دبیر سیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان ( دفتر تحکیم وحدت) در این باره با اشاره به تلاش شبانه روزی برخی قضات برای مبارزه با مفاسد اقتصادی و برخورد با مفسدان این حوزه و همچنین برخی هجمه‌ها که علیه این قضات صورت می‌گیرد، گفت: مسلما تهدیدها و فشارها تاثیری در روند رسیدگی ایجاد نخواهد کرد.

وی همچنین با اشاره به تلاش‌های قاضی مسعودی مقام در پیگیری پرونده‌های مرتبط با مفاسد اقتصادی ادامه داد: جریان دانشجویی از اقداماتی که منجر به احیای حقوق ملت و بیت‌المال باشد تمام قد حمایت می‌کند. ما نیز در جهت احیای حقوق عامه خواستار برخورد قاطعانه با مفسدان اقتصادی هستیم و هیچ گونه مصلحت اندیشی و مسامحه با این افراد جایز نیست.

دبیر سیاسی اتحادیه دفتر تحکیم وحدت با تاکید بر اینکه تقدیر از قضات سالم و پاک دست باعث ترویج فرهنگ صحیحی خواهد شد، گفت: امروز ما دانشجویان تمام توانمان را به کار خواهیم گرفت تا افراد شایسته و قاطع برابر مفسدان به مردم معرفی شوند.

خدابنده‌لو تاکید کرد: شفاف سازی و تسریع در روند رسیدگی به پرونده‌ها اعتماد مردم نسبت به دستگاه قضا را افزایش می‌دهد، از مسئولین قضایی و آقای مسعودی می‌خواهیم تا مهره های کلیدی فساد را شناسایی و از راه هایی که منجر به فساد می شوند با اقدامات و طرح‌های مناسب جلوگیری کنند.

وی گفت: از رئیس محترم قوه قضاییه نیز می‌خواهیم تا با توجه به تحولات و اقدامات اخیر آقای مسعودی که باعث امیدواری بیشتر مردم نسبت به دستگاه قضایی شده، از قضاتی مانند آقای مسعودی مقام که جلوی مفسدان ایستاده‌اند و از حقوق مردم دفاع می‌کنند حمایت‌های مضاعف داشته و از آنها تقدیر کنید.

* قدردانی دانشجویان از قاطعیت «قاضی مسعودی‌مقام» در مبارزه با مفاسد/ قوه قضائیه از قضات سالم تقدیر کند

حسین اخگرپور عضو هیئت عالی نظارت اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان هم ضمن اشاره به برخورد قاطع قاضی مسعودی مقام با مفسدان اقتصادی گفت: آقای رئیسی! از شما درخواست داریم از قضات سالم و قاطع مانند قاضی مسعودی حمایت مضاعفی داشته باشد زیرا وجود چنین قضاتی برای دستگاه قضا لازم است.

وی ادامه داد: باید قضات قاطع و سالمی مانند قاضی مسعودی به مردم و جامعه معرفی شوند. مسلما حضور چنین قضاتی در دستگاه قضا می‌تواند در ریشه‌کن کردن مفاسد اقتصادی  تاثیر به سزایی داشته باشد.

این فعال دانشجویی یادآور شد: دانشجویان از قضات قاطع و سالم در دستگاه قضا حمایت خواهند کرد. خواسته ما هم از چنین قضاتی این است که بدون توجه به فشارها و هجمه‌ها مقتدرانه به وظیفه خود عمل کنند.

اخگرپور با بیان اینکه امثال قاضی مسعودی‌ها به عنوان الگو باید به مردم معرفی شوند، تصریح کرد:‌ قضات سالم و قاطع که در بحث مبارزه با فساد اقتصادی فعال هستند،‌ باید مورد حمایت و تقدیر قرار گیرند.

این فعال دانشجویی با تاکید بر اینکه امید مردم به قوه قضائیه بسیار بالا رفته است، خاطرنشان کرد: امثال قاضی مسعودی‌ها در افزایش این امید نقش جدی دارند پس باید مورد حمایت و تقدیر هم قرار بگیرند.

* تلاش «قاضی مسعودی» در برخورد با مفسدین اقتصادی ستودنی است/ لزوم حمایت از قضات سالم و قاطع

متین منتظمی دبیرکل اسبق اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در این راستا با اشاره به اقدامات و تلاش‌های قاضی مسعودی در پیگیری پرونده‌های کلان فساد اقتصادی و برخورد با متخلفان گفت: شروع فرایند برخورد با متخلفین در قوه قضائیه بسیار عالی بوده و مردم وقتی می‌بینند در قوه قضائیه افرادی هستند که با قدرت با متخلفین و مفسدان برخورد می‌کنند، امیدوارتر می‌شوند.

وی ادامه داد: مسلما قضاتی که به صورت قاطعانه با دانه درشت‌ها برخورد می کنند مورد حمایت مردم هستند و امیدواریم قوه قضائیه این جایگاه مردمی را کم کم ترمیم کرده و به درجه اعلا برساند.

منتظمی تاکید کرد: اقدام قضات در برخورد بی‌تعارف با دزدان بیت المال مورد تکریم است و مطالبه مردم هم همین موضوع است.

دبیرکل اسبق اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان با بیان اینکه تلاش « قاضی مسعودی» در برخورد با مفسدین اقتصادی ستودنی است، گفت: قاضی مسعودی از قضاتی است که حرف دل مردم را در برخورد با مفسدین اقتصادی و حرام خوارها می‌زند. باید همه جانبه از قاضی مسعودی ها حمایت کرد تا اعتماد به قوه قضائیه بیش از پیش ایجاد شود.

* حمایت از قضاتی همچون «قاضی مسعودی» لازمه مبارزه با دزدان اقتصادی است

محمدامین ساغندی عضو شورای مرکزی و مسئول واحد آموزش جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران هم گفت: قوه قضائیه یکی از نهادهایی است که نقش بی‌بدیلی در تحقق عدالت به عنوان یکی از مهمترین آرمان های انقلاب اسلامی دارد و اقداماتی که در این قوه انجام می شود بسیار مهم و تعیین کننده است.

وی ادامه داد: در مدت کوتاهی که از انتصاب آقای رئیسی به ریاست قوه قضاییه می‌گذرد، اقدامات انقلابی و در خور تحسینی انجام شده که جای تقدیر و تشکر دارد.

ساغندی در ادامه با اشاره به تحولات اخیر در قوه قضاییه افزود: تحولات اخیر در قوه قضاییه گویای انتصاب‌های مدبرانه مقام معظم رهبری است.

این فعال دانشجویی تصریح کرد: اقداماتی چون راه اندازی سامانه ثبت اموال مسئولین، دادن آزادی بیان به خبرنگاران در انتقاد از قوه، توجه به محیط زیست به عنوان یکی از حقوق عامه و بهره گیری از ظرفیت فضای مجازی برای ارتباط با مردم و دریافت انتقادات و پیشنهادات اقدامات ارزشمندی است که خبر از تحولی مثبت در قوه قضائیه می‌دهد و ما را به آینده این قوه قضائیه امیدوار می کند.

وی گفت: توقع ما از ریاست قوه قضائیه، ادامه این قبیل اقدامات و تحولات با سرعت بیشتر و همچنین اجرای فرامین رهبری در مورد قوه قضاییه از جمله مبارزه با فساد، گسترش عدالت و آزادی های مشروع و بکارگیری جوانان صالح و انقلابی در مسئولیت های قوه است.

ساغندی اضافه کرد: مسئولینی در جمهوری اسلامی وجود دارند که کشور را به سمت وابستگی و غربی شدن می برند، قوه قضاییه برخورد کند. ملت ایران چشم انتظار برخورد قاطع و علنی قوه قضاییه با تقی زاده های صاحب نفوذ در سیستم فرهنگی و اقتصادی کشور هستند.

مسئول واحد آموزش جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران در ادامه با اشاره به اظهارات اخیر قاضی مسعودی و هجمه علیه قضات قاطع و سالم اظهار داشت: مسلما اخلال در تولید و اقتصاد کشور دزدی از جیب مردم است و حمایت از قضات مومن و انقلابی مثل قاضی مسعودی ، لازمه مبارزه با دزدان اقتصادی است و امیدواریم خداوند منان به ایشان توفیق روزافزون و ثبات قدم در این مسیر عطا کند.

انتهای پیام/

منبع خبر (خبرگزاری فارس ) است و خبرگزاری قلعه تل در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد خبر را به شماره 09800000000  پیامک بفرمایید.
لینک کوتاه خبر:

لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر،تکرار نظر دیگران،توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

لطفا نظرات بدون بی احترامی ، افترا و توهین به مسٔولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

در غیر این صورت مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید

Scroll to Top