×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

  .::.   برابر با : Monday, 2 October , 2023  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
کاهش شصت درصدی اعزام بیمار از باغملک

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان در این نشست ضمن تقدیر و تشکر از مدیریت شبکه بهداشت و درمان گفت: خبرنگاران از اقشار زحمت کِش و بی مزد جامعه هستند که چشمان بیدار جامعه و زبان گویای مردم هستند و یک پل ارتباطی و مطالبه گری به حق بین مردم و مسئولین هستند و قلم زدن در وادی خبرنگاری خود یک هنر است.

قلعه نیوز/احمد رضا زنگنه افزود: باز هم یک هفدهم مرداد دیگر برای خبرنگاران تکرار شد که در طول یکسال قلم زدند ، ناراحت شدند ، اشک ریختند و خوب و بد را لمس کردند و با هر قلم مرهمی بر دل مردم هستند و داد آنها را به گوش دیگران می رسانند.

وی بیان کرد: خبرنگاری یک شغل نیست و یک حرفه است که با تلاش و کوشش فعالیت دارند و یک رسالت است که اگر درست و به جا هدایت شود به جامعه خود هویت می بخشد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان ادامه داد: رسالت ما این است که صحبت های خبرنگاران را بشنویم و از ظرفیت هایی که وجود دارد استفاده کنیم و به شکل بهتری مدیریت کنیم که از همه همکاران خودم از دورترین نقطه شهرستان تا اداره تشکر میکنم و این عملکردها حاصل تلاش همه مجموعه می باشد.

کرامت جاودان زاده با اشاره به بدهی های گذشته شبکه بهداشت در زمان تحویل گفت: از ابتدای شروع به کار بنده بالای ۴۲۰ میلیارد ریال بدهکاری وجود داشته است که در پایان سال ۱۴۰۱ علیرغم توسعه واحد‌های بهداشتی و درمانی و افزایش تجهیزات بیمارستان و دیگر واحد ها ، بدهی ما از ۴۲ میلیارد تومان به ۲۰ میلیارد تومان کاهش داده شده است و از طرفی ما از سه بیمه پایه به میزان ۲۵ میلیارد تومان طلب داریم.

وی افزود: ۵۹ خانه بهداشت و ۱۲ مرکز بهداشتی درمانی و ۷ پایگاه سلامت داریم که سه مرکز آن شبانه روزی است و در قلعه تل ، میداوود و صیدون می باشند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان ضمن گلایه از دانشجویان رشته پزشکی در باغملک گفت: دانشجویانی که از باغملک در رشته پزشکی درس خواندند و در شهرهای دیگر مشغول شدند علیرغم ظرفیت هایی که دارند هیچ کمکی به سلامت شهرستان نکردند و ما باید از پزشکان غیر بومی استفاده کنیم و برای ماندگاری امکاناتی فراتر از مسئولیت خود در اختیار آنها بگذاریم.

وی با اشاره به اینکه در حال رایزنی و فراهم کردن امکانات برای متخصص قلب هستیم بیان کرد: از سال ۱۳۹۹ تعداد ۱۳۷۰ بیمار از باغملک به اهواز یا ایذه اعزام شدند که در سال ۱۴۰۰ تعداد ۸۰۰ اعزامی داشتیم که ۶۰ درصد کاهش داشته است.

تلاش ریاست دانشگاه و نماینده مردم در مجلس

جاودان زاده یادآور شد: بخش زیادی از تامین اعتبارها توسط ریاست و هیات رئیسه دانشگاه و عبدالله ایزد پناه نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی انجام شده است که جا دارد از آنها تقدیر و تشکر کنیم و همچنین چندین میلیارد تجهیزات برای بخش درمان به شهرستان آورده شد و بخش درمان صیدون از اولویت های همه ما می‌باشد.

وی در خصوص نوبت دهی اینترنتی خاطر نشان کرد: با مراجعه به سامانه نوبت دهی میتوان به راحتی نوبت گیری انجام داد و در بحث سگ های ولگرد ما در مراجع قضائی شاکی شده ایم و در حال پیگیری هستیم و دفن بهداشتی پسماند ها از مطالبه جدی ما می باشد و هیچ اولویتی بالاتر از این وجود ندارد و شرکت نگین فام نیز بررسی شد و مشکلات آن در حال پیگیری است.

آب شرب

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان گفت: کُلر سنجی آب آشامیدنی انجام میشود و با نمونه برداری آزمایش میشود و به تناسب عمر و فرسودگی لوله های آب آلودگی میکروبی به ندرت داریم و کارشناسان بهداشت محیط و بهورزان مرتب وضعیت را کنترل می کنند.

داروخانه ها و شیر خشک

وی با اشاره به بافت جمعیتی منطقه تصریح کرد: در بحث داروخانه ها قصوراتی وجود دارد و شیر خشک ها نیز دو دسته اند که یکی از آنها را شبکه باید تامین کند و خانواده ها ماهانه سهمیه شیر خشک دریافت میکنند.

پزشکان متخصص

جاودان زاده در پایان عنوان کرد: ۲۵ پزشک متخصص و ۳۵۰ پزشک عمومی در بخش دولتی حوزه سلامت شهرستان باغملک داریم که تا شهریور ماه تعداد مطب های خصوصی نیز افزایش پیدا خواهد کرد و اخذ هرگونه وجهی خارج از تعرفه های مصوب تخلف محسوب می شود و ما نیز با آنها برخورد قاطع داریم که بخاطر مردم باید پزشکان را حفظ کرد و رضایت نسبی مردم از بیمارستان وجود دارد.

همچنین یادآور میشویم که خبرن

گاران حاضر در جلسه نیز به بیان دغدغه های خود پرداختند و مدیر شبکه بهداشت و درمان نیز پاسخگو بودند و در پایان با لوح تقدیر از خبرنگاران تجلیل به عمل آمد.

نویسنده: مهین ممبینی
کاهش شصت درصدی اعزام بیمار از باغملک کاهش شصت درصدی اعزام بیمار از باغملک

کاهش شصت درصدی اعزام بیمار از باغملک کاهش شصت درصدی اعزام بیمار از باغملک

کاهش شصت درصدی اعزام بیمار از باغملک کاهش شصت درصدی اعزام بیمار از باغملک

کاهش شصت درصدی اعزام بیمار از باغملک کاهش شصت درصدی اعزام بیمار از باغملک

کاهش شصت درصدی اعزام بیمار از باغملک کاهش شصت درصدی اعزام بیمار از باغملک

کاهش شصت درصدی اعزام بیمار از باغملک کاهش شصت درصدی اعزام بیمار از باغملک

کاهش شصت درصدی اعزام بیمار از باغملک کاهش شصت درصدی اعزام بیمار از باغملک

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.